Powrót

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE

W dniu  14 kwietnia 2012 roku  w wigilie niedzieli Miłosierdzia  Bożego w Parafii pod wezwaniem Św. App. Piotra i Andrzeja  w Jedlińsku odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty – Radom Północ  .

Tematem przewodnim  tego dnia były słowa „ Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii . Od słuchania do działania „.z 1 Listu do  Kor. 9.16. 

Spotkanie rozpoczęło się zapaleniem świecy  Ruchu Światło przez parę rejonową  Dorotę i Waldka Wielochów .

Uczestników spotkania – dzieci , młodzież  z Ruchu Światło Życie oraz dorosłych skupionych w Domowym Kościele w  liczbie ponad 200 osób powitał  ks. Michał Szeląg  oraz ks. Prałat Henryk Ćwiek gospodarz  parafii Jedlińsk . Podczas słów powitania,  i radości wynikającej z faktu zawiązania wspólnoty, której wyrazem był  wypełniający świątynię śpiew  znanej pieśni „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś", ks. Prałat wspomniał o naszym Rodaku Biskupie Piotrze Gołębiowskim, który  był gorliwym zwolennikiem formacji Ruchu Światło Życie . Podczas swojej służby jako Biskup i gospodarz diecezji sandomierskiej przyczynił się do propagowania i rozwoju tego ruchu na terenie diecezji .

Ks . Michał Szeląg  przedstawił  grupy parafialne uczestniczące w Dniu Wspólnoty i zaprosił serdecznie wszystkich do przeżycia tematyki spotkania poprzez uczestnictwo  we wszystkich punktach zaplanowanego programu spotkania w tym w najważniejszym punkcie Eucharystii .

Wspólną modlitwę poprzedziła  katecheza  prowadzona przez ks. Tomasza Pastuszkę , który zwrócił uwagę , iż każdy chrześcijanin jest powołany do odważnego głoszenia ewangelii całym swoim  życiem.

Po wysłuchaniu katechezy nastąpiło bezpośrednie przygotowanie do eucharystii , wyciszenie w Namiocie Spotkania . Centralnym punktem spotkania była Eucharystia  , której przewodniczył ks. Łukasz Jabłoński a homilię wygłosił ks. Michał Michnicki  . Zgromadzeni na Eucharystii starali się odpowiedzieć sobie na pytanie , które  dotyczy każdego chrześcijanina, co znaczy być świadkiem Jezusa we współczesnym świecie. Czy to trudne zadanie , czy jesteśmy gotowi się go podjąć i wywiązać  ? W procesji z darami do stołu Pańskiego delegacje poszczególnych parafii   zaniosły świece  oraz chleb , który później został spożyty podczas agape .  Radość  ze spotkania z Panem okazywaliśmy  poprzez piękny śpiew , w którym wspierała nas diakonia muzyczna , przy wsparciu chóru parafii  Jedlińsk . Po części  oficjalnej dnia wspólnoty w Kościele przeszliśmy w większych lub mniejszych grupach do gościnnych sal szkoły podstawowej w Jedlińsku . Tam w podziale na grupy rozważaliśmy nadal tematykę ewangelizacji i naszego powołania do  głoszenia słowa bożego nie tylko słowami ale i czynami- życiem – jako małżonkowie, rodzice , pracownicy , członkowie społeczności  lokalnej.

Po   kilku godzinach poświęconych  wzrastaniu duchowemu przyszedł czas na wspólny posiłek  i wspólną zabawę . Po pełnych radości i śmiechu chwilach , podczas których pląsaliśmy w rytmach współczesnych tańców , dzień wspólnoty zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia , błogosławieństwo i rozesłanie do domów.  Szczęść  Boże.

                                                                                                  Małgosia i Marek Makulscy

                                                              z parafii pod wezw. Św. App. Piotra i Andrzeja z Jedlińska.

Powrót