Powrót

Wspominamy zmarłego Biskupa!

Pożegnaliśmy bpa Stefana Siczka, biskupa pomocniczego diecezji radomskiej. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 4 sierpnia w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Odszedł niespodziewanie do Pana 31 lipca 2012 r. w godzinach rannych. W dzień swojej nagłej śmierci miał być na Dniu Wspólnoty oazy młodzieżowej – przygotował nawet jak zwykle homilię. Miał 75 lat. W ubiegłym roku obchodził 50-lecie kapłaństwa a w tym 20-lecie sakry biskupiej. Był doktorem prawa kanonicznego oraz wikariuszem generalnym radomskiej kurii. Był także wielkim Przyjacielem Ruchu Światło-Życie i DK.

Mawiał, o sobie, że jest sympatykiem oazy. Regularnie od wielu lat bywał na na powakacyjnych dniach wspólnoty młodzieży i DK, Święcie patronalnym DK, spotkaniach opłatkowych DK. Równie często odwiedzał nasze oazy. Przed każdymi Świętami od lat, zapraszał wszystkie poprzednie pary diecezjalne i nas oraz moderatorów RŚŻ i DK do siebie prywatnie na opłatek , jajeczko. My do kawy i herbaty, którą biskup osobiście zaparzał, zabieraliśmy ciasto. Były to naprawdę przyjacielskie spotkania, pełne ciepła i serdeczności. Każdego uściskał i pobłogosławił przed pożegnaniem. Dawał śluby dorosłym dzieciom z DK. Bywał na pogrzebach w rodzinach DK.

Był serdecznym ojcem i dobrym, wspaniałym człowiekiem, pełnym humoru i pogody. Ostatnie kilka lat naznaczone było cierpieniem chorób, które przyjmował ze spokojem i pogodą. Zrealizował swoje biskupie zawołanie „Żyć Ewangelią” poprzez swoje świadectwo życia.

Za wszelkie dobro Jego Osoby i posługi - Bogu niech będą dzięki!!

Ania i Marek Kwiatkowscy-para diec.DK radomska

Powrót