Powrót

BAL SYLWESTROWY 2007/2008

 W Jedlińsku, w Domu Strażaka odbył się bezalkoholowy bal sylwestrowy zorganizowany przez Domowy Kościół diecezji radomskiej, a przede wszystkim członków DK z Jedlińska (składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w organizacji balu).

Bal rozpoczął się o godzinie 20 powitaniem uczestników, a ks. prałat doktor Henryk Ćwiek, proboszcza parafii Jedlińsk, który jako gospodarz życzył nam wspaniałej zabawy i wyraził nadzieję, że nie jest to ostatni  bal jaki będzie się odbywał w tym miejscu.

W balu uczestniczyło około 120 osób, członków DK oraz znajomych i rodzin. Przybyli na bal z Radomia, Jedlni, Opoczna, Białaczowa, Czarnej i Jedlińska. Cieszy nas fakt, że przybyli wraz ze swoimi moderatorami (7 kapłanów), którzy chcieli wraz z nami uczestniczyć w zabawie i powitaniu przez nas Nowego Roku.

Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił nam Pan Zbigniew Korcz, który pięknie poprowadził bal oraz konkursy, które miały wyłonić króla i królową balu. Te zaszczytne tytułu przypadły rodzeństwu: Pani Jadwidze Świątek i Adamowi Malinowskiemu (wyboru dokonali wszyscy uczestnicy balu). O takim wyborze zadecydowała ich wspaniała zabawa oraz wielkie zaangażowanie w konkursach.

Jednak kulminacyjnym momentem balu był oczywiście moment ROZPOCZĘCIA NOWEGO 2008 ROKU. O północy życzenia wszelkiej pomyślności i szczęścia oraz optymizmu złożyliśmy wszystkim uczestnikom, a ks. Jacek Zakrzewski (moderator kręgów z Czarnej) dodatkowo w swoich życzeniach zawarł zadanie dla każdego, abyśmy „czynili uczniów” wokół siebie, dzieląc się miłością Chrystusa której doświadczamy w naszym życiu.

Potem nastąpił czas indywidualnych życzeń wśród zgromadzonych.

Następnie kontynuowaliśmy wspólna zabawę.

Nie mogę jeszcze nie wspomnieć, że dzięki doskonałej obsłudze (w kuchni i na sali), mogliśmy regenerować nasze nadwątlone siły na parkiecie, posiłkami bardzo smacznymi i pięknie podanymi.

 

Przez to, że na balu byli także ludzie spoza DK, mogliśmy naszą wspaniała zabawą zaprezentować „NOWĄ KULTURĘ”, która jest jednym z zadań członków Ruchu Światło-Życie, zabawy bez alkoholu.

Ten czas zabawy minął nam bardzo, bardzo szybko, trwał do godziny 5 rano pierwszego dnia NOWEGO 2008 ROKU.

Niech podsumowaniem będzie wyrażona nadzieja ludzi wychodzących z balu, że chcą ten rok 2008 zakończyć podobną zabawą w miłym gronie, tak jak go rozpoczęli.