Powrót

Relacja z III Bezalkoholowego Balu Karnawałowego A.D. 2012

4 lutego  br. w Białobrzegach odbył się III Diecezjalny Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. Tegoroczny bal o tematyce hawajskiej , zgromadził ponad 140 osób z całej diecezji radomskiej, a nawet gości spoza niej. Byli to nie tylko członkowie Domowego Kościoła  i ich znajomi, ale również sympatycy Ruchu.

Organizatorami tej imprezy były rodziny z Ruchu Światło- Życie  przy parafii Św. Trójcy w Białobrzegach. Gośćmi balu byli księża związani z Ruchem, na czele z ks. moderatorem Grzegorzem Lipcem. Swoją obecnośc zaznaczyli także ks. Dariusz Szlachcic i ks. Mirosław Kszczot odpowiedzialni za krzewienie kultury trzeźwości w naszej diecezji.

Uroczystego otwarcia Balu dokonał gospodarz parafii białobrzeskiej ks. Proboszcz Artur Hejda.

Wszystkich gości powitali także Anna i Marek Kwiatkowscy pełniący posługę pary diecezjalnej w Domowym Kościele oraz przedstawiciele gospodarzy - Małgorzata i Marek Przychodzeniowie.

Choć  na zewnątrz dawał się we znaki siarczysty mróz , w środku panowały prawdziwie hawajskie klimaty.

Charakter tego wieczoru podkreślały wspaniałe dekoracje wykonane przez p. Monikę Wziątek-Kaim i p. Ewelinę Czyżewską z Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne gadżety, by każdy mógł poczuć sie choć w ten jeden wieczór , prawdziwym Hawajczykiem. Cały program artystyczny także podkreślał tematykę tego Balu.. Uczestnicy byli świadkami pokazów tanecznych prezentowanych przez młodzieżową formację taneczną ze szkoły tańca CMG z Radomia, oraz obejrzeli program kabaretu „PoProstu z Radomia”. Po północy - jak co roku - odbyły się wybory   Króla i Królowej Balu 2012r. Droga do korony wiodła poprzez liczne konkurencje  sprawnościowe i intelektualne.

Po wyborach i przekazaniu koron królewskich przez parę zwycięską z roku ubiegłego – nowej parze , odbyła się kwesta z której dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie młodzieżowej diakonii rekolekcyjnej posługującej Domowemu Kościołowi w czasie rekolekcji wakacyjnych.

Ideą jaka przyświeca takim inicjatywom jak ten bal, jest krzewienie nowej kultury  zabawy  bez alkoholu, która dobrze znana jest w środowiskach wspólnot chrześcijańskich . To także ewangelizacja środowisk zewnętrznych. Trzeba pokazywać wszystkim , że można  bawić się bez alkoholu , wbrew ogólnym i powszechnym opiniom , że jest on niezbędny i wszechobecny  nie tylko w czasie zabaw, wesel,studniówek, 18-tek , a także podczas wszelkiego rodzaju spotkań towarzyskich i biznesowych. Na większości tych imprez ich uczestnicy podlegają presji  picia, a niektórym wydaje się, że bez  „dopingu” zabawa jest drętwa. Trzeba było być na III Balu Diecezjalnym, aby doświadczyć samemu, że to nieprawda.

Uczestnicy , którym przyświecał Boży Duch nie potrzebowali żadnych „wspomagaczy”, żeby  doskonale bawić się, aż do godziny czwartej nad ranem. Zanim wybrzmiały ostatnie akordy, wielu z nich już tego wieczoru zgłosiło chęć przybycia na kolejny bal za rok.

Małgosia i Marek PRzychodzeń

Powrót