Powrót na stronę główną

 

Wielkie Święto -  Wielki mecz

               Dzień Ojca oraz ogólnopolskie wydarzenie gromadzące rodziny pod hasłem "Kibicuj rodzinie", było okazją do spotkania w Jedlni Kościelnej Wspólnoty Domowego Kościoła.

Nasze świętowanie rozpoczęło się od meczu piłkarskiego pomiędzy księżmi moderatorami i klerykami z jednej strony a ojcami i synami z DK z drugiej.

Obie drużyny wyprowadziła na płytę stadionu GKS Królewscy Jedlnia, trójka sędziowska pod przewodnictwem Dawida Brzeskiego. Duchowni ubrani byli w błękitne koszulki a  DK  w  białe      z czerwonym nadrukiem. Zawodnikom towarzyszyły przy wejściu na plac dzieci , podobnie jak na każdym oficjalnym meczu Mistrzostw Europy. Temu wydarzeniu towarzyszył, wydobywający się    z głośników hymn Mistrzostw Europy.

Przywitanie kapitanów drużyn tzn. Ks. G. Lipca i  T. Czyża z DK, losowanie stron na boisku i zaczęło się!

Na pierwszą bramkę czekaliśmy około dziesięciu  minut. Piłka wpadła do bramki Domowego Kościoła po bardzo ładnej akcji księży. I chyba ją polubiła, bo następne gole padały już  jak z rogu obfitości z dużą regularnością.

Mnożyły się koronkowe akcje, rozgrywane w dobrym tempie. Zawodnicy obu drużyn wkładali w grę ogromne serce i dużo ambicji. Można powiedzieć, że poziom gry był bardzo wysoki, bo piłka trzy razy  przelatywała nad bardzo wysokim ogrodzeniem, lądując w pobliskim  jeziorku. Oglądaliśmy grę kombinacyjną i zespołową - popisy indywidualnej techniki poszczególnych zawodników, ofiarne parady bramkarzy itd. Powietrzne pojedynki obrońców i napastników przypominały pojedynki z aren Mistrzostw Europy. Wreszcie koniec i ostateczny wynik 8:2 dla drużyny Ojców duchownych.

Myśląc o rewanżu, może warto więcej trenować lub może dokupić do drużyny DK paru zawodników z Filii lubelskiej. Pozostawiamy to w gestii (obecnej na meczu) naszej pary filialnej lubelskiej Ewy i Tomka.

W każdym bądź razie, krążący nad stadionem bocian dobrze rokował przyrostowi naturalnemu  drużyny DK. :):)

Osobny rozdział widowiska to kibice. Wysoka kultura dopingu. Godzenie się bez uszczypliwości i przycinków na każdy wynik, nawet porażkę w imię miłości bliźniego. Piękna pogoda sprzyjała dobrym nastrojom i żartom.

Nasze kochane dzieciaczki, czuły się znakomicie na  imprezie i jak mogły wspierały  swoich tatusiów całuskiem i wodą. One także kibicowały!

Po meczu zaś przeżywaliśmy część artystyczną i kulinarną. Z ogromną przyjemnością słuchaliśmy kilkunastu utworów w wykonaniu zespołu muzykujących rodzin z Końskich (członkowie DK i nie tylko). Obserwujemy ich niesamowity progres artystyczny – jesteśmy z nich dumni!

Mieliśmy wszyscy również przyjemność wysłuchania wokalnych popisów młodych artystów Pauliny Jaskot oraz Mai Tęczy.

Na skrzypcach pięknie zagrał Michał Siczek. Podziwialiśmy także dwie formacje taneczne : taniec hip-hop zaprezentował zespól Luk w składzie Natalia Warchoł oraz Oliwia Gromska oraz taniec dance , zespół Lumbago w składzie Sandra Szczepanik, Weronika Rokicińska oraz Zuzanna Kamińska.

Za przygotowanie tej części jesteśmy szczególnie wdzięczni Ani i Irkowi Jędrom.

W trakcie występów artystycznych delektowaliśmy się przepysznymi ciastami przygotowanymi przez kochane mamy.

Były również kiełbaski z grilla, no i przepyszne bułeczki oraz chlebek, ofiarowane nam przez naszą piekarską rodzinkę Karczewskich z Jedlni Letnisko.

Pod koniec naszego spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie   „pucharu” (przygotowanego przez maluchy pod troskliwą opieką Krzysia Czarneckiego i młodzieży RŚŻ)  kapitanowi zwycięskiej drużyny Ks. G. Lipcowi. Nie   ukrywał on swojej radości z tego powodu i ochoczo nas pobłogosławił.

Na koniec kilka refleksji. Jesteśmy wdzięczni ks. kan. Januszowi Smerdzie i wspólnocie DK z  Jedlni Kościelnej za udzieloną nam pomoc logistyczną i gościnę. Jesteśmy wdzięczni też Paniom pielęgniarkom, które w przerwie meczu zaprezentowały pokaz ratownictwa medycznego.

Kibicowaliśmy  rodzinie nie przed telewizorem , ale czynnie na placu gry  i podczas pikniku. Promowaliśmy wraz z kapłanami, poprzez to wydarzenie, zdrowy chrześcijański model rodziny. Rodziny gromadzącej się w imię Chrystusa, wyznającej pokój, miłość, jedność.

Byliśmy bardzo odmłodzeni duchem i nie tylko, bo we wspólnocie z tak liczną grupą maluchów, średnia naszego wieku ustawiała nas na młodzieżówkę. Nie ukrywamy , że jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu. Zapewne w najbliższym czasie będzie okazja do równie miłego spotkania w czasie OAZ z Wami jak również  z innymi rodzinami  Już teraz też zapraszamy na 8 września 2012 do Jedlni-Letnisko o godz. 9.30 na powakacyjne podsumowanie OAZ oraz rozpoczęcie nowego roku formacyjnego, którego hasło brzmi „Kościół naszym domem”.

  Przyjedzcie prosimy!

                                                                                                                            Anna i Marek Kwiatkowscy
– para diecezjalna DK

 

 

Powrót na stronę główną