Powrót

W niedzielne popołudnie odbył się drugi w tym roku formacyjnym Krąg Diecezjalny.

Tu można obejrzeć zdjęcia ze spotkania >>>

Odpowiedzialni za Domowy Kościół wraz z Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Światło Życie ks. Grzegorzem Lipcem, siostrą Anna Baćmagą oraz parą diecezjalną Anna i Markiem Kwiatkowskimi dzielili się tym co za nami oraz tym co przed nami w naszym Domowym Kościele.

Początek kręgu to podziękowania dla par odpowiedzialnych (rejonowych) za wysiłek, posługę w minionym okresie czasu.

Para diecezjalna przekazała również gorące życzenia dla Moderatorów, Par rejonowych oraz na ich ręce dla wspólnot DK w rejonach. Ponieważ w minionych trzech miesiącach bardzo wiele się działo w naszej wspólnocie więc podzieliliśmy się wiadomościami z DWDD (dzień wspólnoty diakonii diecezjalnych), DDJ (diecezjalna diakonia jedności). Mówiliśmy również z wielką radością o trzech turach rekolekcji, które odbyły się w Domowym Kościele naszej diecezji. Jesteśmy wdzięczni Panu za to iż pozwolił przeżyć radość wspólnoty tak wielu małżeństwom i napełnić się radością i miłością do siebie nawzajem.

Podsumowaliśmy również Randkę Małżeńską odkrywając w tej formie znakomity sposób na ewangelizację.

Na kręgu diecezjalnym nie zabrakło modlitwy (tak jak na każdym naszym spotkaniu). Rozważaliśmy fragment Ewangelii Św. Łukasza (1, 26-38). Z troską po rozważaniu modliliśmy się w intencjach przedstawionych przez odpowiedzialnych (za wspólnotę DK, za kapłanów, w intencji ewangelizacji).

Po części modlitewnej ks. Grzegorz Lipiec zapoznał cały krąg diecezjalny z projektem utworzenia w naszej diecezji Stowarzyszenia Diakonia. Zaproponował również udział w rekolekcjach ORD (razem młodzież oraz DK). Mówił również o wspólnym zakończeniu jubileuszu 40-lecia RŚŻ w diecezji u źródeł czyli w Krościenku (planowana pielgrzymka-wrzesień 2012).

W dalszej części spotkania podane zostały ogłoszenia z życia DK diecezji włącznie z oczekiwanymi od dawna miejscami i terminami rekolekcji na drugie półrocze roku formacyjnego 2011/2012.

Poniżej publikujemy pełną listę rekolekcji wraz z cenami (tam gdzie było to możliwe). czytaj listę >>>

Zachęcamy do przeżycia rekolekcji według uznania. Resztę informacji otrzymacie od Waszych animatorów.

Pozdrawiamy Was serdecznie w imieniu całego Kręgu Diecezjalnego.

 Ania i Marek Kwiatkowscy

Powrót