Powrót

Relacja ze spotkania opłatkowego odpowiedzialnych DK w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu w dniu 8 stycznia 2012

Małżeństwa z Ruchu Światło-Życie Domowy Kościół odpowiedzialne za formację rodzin, spotkały się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu na opłatku, aby pogłębić wzajemną integrację i przekazać sobie życzenia na Nowy Rok! Spotkanie poprowadzili Ania i Marek Kwiatkowscy oraz ks. Maciej Korczyński i ks. Grzegorz Lipiec i s. Anna Baćmaga.

Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania pracy formacyjnej w ostatnich miesiącach 2011 roku przedstawienie zamierzeń na okres wiosenny i letni 2012 roku. Podziękowano także kapłanom za prace duszpasterską z rodzinami i dla rodzin.

W auli WSD z koncertem kolęd wystąpił oazowy, rodzinny zespół muzyczny z Końskich. Ubogacił on także muzycznie liturgię mszy świętej, koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. bp. Stefana Siczka.

W czasie Eucharystii polecano Bogu potrzeby Kościoła i wspólnoty rodzinne Ruchu Światło – Życie.

Ks. bp Siczek w kazaniu odniósł się do obchodzonego w liturgii Kościoła Święta Chrztu Pańskiego. Podkreślając istotny charakter inicjacji chrzcielnej w życiu chrześcijanina. Zachęcał do powrotu do gorliwości, do źródeł łaski otrzymanej na chrzcie świętym, do chrzcielnicy gdzie były początki życia chrześcijańskiego.

W refektarzu WSD po mszy świętej życzenia rodzinom złożyli ks. bp Stefan Siczek księża Moderatorzy i odpowiedzialni za Ruch Domowego Kościoła w diecezji radomskiej Anna i Marek Kwiatkowscy. Podziękowali oni za liczne przybycie i wspólna modlitwę. Spotkanie zakończył wspólny stół i przyjazne rozmowy.  W spotkaniu uczestniczyli z Szydłowca Jolanta i Adam Pietrasowie, Elżbieta i Marian Szymkiewiczowie i piszący te słowa Marek Sokołowski.

 

Powrót