Powrót

Małżeństwa spotkały się na... randce!

 80 uczestników, setki łez i wzruszeń, a dla wielu, po prostu niezapomniany wieczór we dwoje - taka była Samochodowa Randka Małżeńska, której pierwsza edycja odbyła się w Radomiu. Uczestnicy, którzy zebrali się w sali Duszpasterstwa Akademickiego, obejrzeli film Fireproof, a następnie uczestniczyli w interaktywnej audycji radiowej w naszej lokalnej rozgłośni Radio Plus.

Akcja Samochodowej Randki Małżeńskiej po raz pierwszy zagościła na Ziemi Radomskiej. Przyniosła wiele radości jej uczestnikom, którzy już nie mogą doczekać się kolejnych edycji. - Bo takiego wieczoru razem z mężem nie przeżyliśmy od kilku lat. Nie znaliśmy ludzi, z którymi mieliśmy się spotkać. Tymczasem mieliśmy chwilę, żeby najpierw porozmawiać przy ciepłej herbacie i cieście z innymi, a następnie obejrzeć razem film. Był nam bardzo bliski, bo jakoby opowiadał o relacjach między nami sprzed lat. A potem ta audycja i długa wieczorna rozmowa - relacjonowała Barbara, jedna z uczestniczek spotkania.

Randka miała również stanowić promocję spotkań małżeńskich w ramach ruchu Światło-Życie oraz zachęcania małżeństw do zaangażowania się w działalność tzw. Domowego Kościoła. Stąd w radomskim spotkaniu uczestniczyła również para diecezjalna z Radomia Anna i Marek Kwiatkowscy.

Film, o którym mowa, opowiada o małżeństwie Caleba i Kathrine, w którym miłość po latach przygasa. Walka o nią kończy się jednak ogromnym sukcesem. - Uroniłam wiele łez. Zresztą mój mąż też. Dlatego ten film będzie teraz numerem jeden w mojej videotece - żartowała Ania.

Po seansie pary wybrały się na randkę samochodową, gdzie dzięki audycji w Radiu Plus Radom mogli uczestniczyć w interaktywnym spotkaniu, podyskutować na temat filmu, ale także komunikacji w ich małżeństwie.

Patronat medialny nad akcją sprawowało Radio Plus Radom. Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Spotkanie wsparł także przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik. Za naszym pośrednictwem organizatorzy pragną podziękować również za udostępnienie sali przez Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu.

 Ewelina i Michał Podlewscy

Powrót