Powrót

W dniu 01 marca 2008 r. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie pod hasłem "Idź i głoś w Samarii".

Spotkanie to zgromadziło wokół Stołu Pańskiego blisko 100 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych. Ogromną radość sprawiła wszystkim uczestnikom spotkania obecność Moderatora Diecezjalnego Ks. Alberta Warso i Moderatorki s. Ewy Janek oraz pary diecezjalnej Ewy i Tomka Czyżów.

Po zawiązaniu wspólnoty odbyło się nabożeństwo "Świadectwa i misji" przygotowane przez Ks. Janusza Biskupa i młodzież z parafii Św. Trójcy w Starachowicach.

Namiot spotkania poprowadził Ks. Przemek Chrzanowski z parafii NSJ Skarżysko-Kam. na bazie Ewangelii Św. Jana  ( J 4,5-42) rozmowa Pana Jezusa z Samarytanką.

Eucharystii przewodniczył Ks. Moderator Albert Warso w asyście 5 kapłanów , a homilię wygłosił w nawiązaniu do tematu dnia Ks. Przemek Wójcik z parafii Św. Alberta (Orłowo) w Starachowicach.

Wśród uczestników spotkania nie zabrakło rodzin z parafii Najświętszej Maryii Panny Niepokalanego Poczęcia  i dzieci z NSJ ze Skarżyska - Kam. ,młodzieży z parafii Św. Leonarda w Mircu z Ks. Łukaszem Zielińskim , a także z parafii starachowickich: Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Wanacja) , Św. Trójcy, Św. Alberta (Orłowo) i Najświętszego Serca Jezusa (Majówka).

Nad całością spotkania wspólnotowego czuwali Moderator Rejonowy Ks. Grzegorz Murawski i Ks. Artur Chruślak.

Spotkanie zakończyliśmy poczęstunkiem, dzieleniem się radością ze spotkania  i świadomością ,że dany nam od Boga czas nie został zmarnowany, a wręcz przeciwnie ,otwarciem się na drugiego człowieka z miłością i niesieniem do niego ,jak Samarytanka ,dobrej nowiny o Zbawicielu.

 

Pozdrawiamy Halina i Ireneusz Jarosz

 

Powrót