Powrót

Śnieżnica, 2 lipca 2011r.

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

             Pozdrawiamy z wysokości gór i głębokości doświadczeń! Rekolekcje II° Oazy Nowego Życia przeżywamy w gronie 11 rodzin na Śnieżnicy (1100m.n.p.m.). Daleko nam stąd do cywilizacji i wygód, ale za to bardzo blisko Pana Boga i drugiego człowieka.

            Tematyka naszych rekolekcji opiera się na historii Narodu Izraelskiego – niewoli egipskiej, wyzwolenia i wędrówki do Ziemi Obiecanej. Punktem kulminacyjnym rekolekcji będzie Exodus, który przeżyjemy w nocy 11. dnia oazy.

Naszej wędrówce przewodniczy ks. Przemysław Wójcik i dwie pary animatorskie: Monika i Jarosław Kołodziejczykowie oraz Anastazja i Waldemar Laskowscy. Młodzieńczego ducha podtrzymuje w nas gromadka 16 dzieci, nad którymi czuwają 3 opiekunki (Magdalena Kogut, Patrycja Brzoza i Agnieszka Supernat) oraz animatorka muzyczna Otylia Brendel.

Przeżycia duchowe przeplatamy formacjami liturgicznymi i biblijnymi oraz spotkaniami w kręgach. Szczególnym punktem dnia są też celebracje Słowa Bożego, dzięki którym poznajemy dzieje Ludu Wybranego i odczytujemy Boży plan zbawienia dla nas. Najważniejszą godziną dnia jest oczywiście Eucharystia, dająca umocnienie i poczucie jedności.

Wyjątkowego klimatu naszym rekolekcjom nadaje piękny krajobraz Beskidu Wyspowego oraz pogoda, która skutecznie uniemożliwia jego podziwianie J

            Mamy nadzieję, że doświadczenie tych rekolekcji pozostawi w nas pragnienie bezgranicznego zaufania Bogu, który kieruje naszym życiem i wie, co dla nas najlepsze.

 

Z pamięcią w modlitwie

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Powrót