Powrót

SPOTKANIE OPŁATKOWE ANIMATORÓW
DOMOWEGO KOŚCIOŁA DIECEZJI RADOMSKIEJ.

 

06 stycznia 2008r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbyło się spotkanie opłatkowe par animatorskich Domowego Kościoła naszej diecezji. Mimo fatalnej pogody (bardzo ślisko) dojechały pary ze Starachowic, Opoczna, Szydłowca, Jedlińska, Jedlni i Radomia.

Spotkanie rozpoczęło się na auli Jana Pawła II podsumowaniem pracy w pierwszym półroczu pracy formacyjnej oraz podaniem planów na drugie półrocze i wakacje.

Po tym spotkaniu przeszliśmy do kaplicy seminaryjnej, gdzie pod przewodnictwem ks. biskupa Stefana Siczka, moderatorzy Ruchu (6 kapłanów) sprawowali uroczystą Eucharystię. Jako odpowiedzialni za Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej, modliliśmy się o potrzebne dary Ducha Świętego dla wszystkich rodzin z naszych kręgów, oraz polecaliśmy miłosierdziu Bożemu zmarłego ks. infułata Adama Staniosa, który był zawsze życzliwy naszemu ruchowi.

                       

Po uczcie Eucharystycznej przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem, życzenia i symboliczną Agapę (ciasto, kawa, herbata). Ks. biskup dzielił się opłatkiem i składał życzenia osobiście.

              

Następnie po tym miłym świątecznym akcencie, wróciliśmy na aulę, gdzie rozpoczął się mini koncert kolęd chóru alumnów WSD pod dyrekcją ks. doktora Dariusza Rota. Do każdej z nich ksiądz doktor czynił wprowadzenie dotyczące historii powstania oraz sytuacji jaka była w ówczesnej Palestynie. Alumni zostali nagrodzeni gromkimi brawami, co wyrażało to, że występ bardzo nam się spodobał.

 

A na koniec niecodziennymi gośćmi w murach seminarium były małe skrzaty w czerwonych czapeczkach ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Radomiu, z klasy drugiej ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Słyk. Pięknie przedstawione jasełka w wykonaniu dzieci dały nam wiele radości.

           

Podziwialiśmy znakomite aranżacje dzieci i dość oryginalną formę jasełek. Końcowym akcentem przedstawienia było wspólne zdjęcie dzieci-skrzatów z ks. biskupem, co jak myślę będzie miłą pamiątką dla nich. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz tym, którzy uświetnili nasze święto śpiewem i jasełkami.

 Ewa Czyż

Powrót