Powrót

SPOTKANIE OPŁATKOWE DOMOWEGO KOŚCIOŁA
CZĘSTOCHOWA 18-19.I2008r

 

W dniach 18-19 stycznia 2008 r. odbyło się w Częstochowie ogólnopolskie spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła. W spotkaniu uczestniczył Krąg Centralny, pary diecezjalne, moderatorzy i zaproszeni goście. Oczywiście nie zabrakło wśród nas s. Jadwigi Skudro.

Konferencję o ewangelizacji w środowisku pracy wygłosił ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski z Prałatury Opus Dei. Na uroczystą Eucharystię przybył bp Adam Szal, biskup pomocniczy z Przemyśla, a od niedawna delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie. Bp Szal przewodniczył Mszy świętej i wygłosił homilię. Następnie rodziny z diecezji rzeszowskiej przedstawiły montaż słowno-muzyczny z własnymi tekstami i muzyką. Program przypomniał nam miłość Boga do człowieka, która objawiła się w narodzonym Synu Bożym, a także piękno miłości małżeńskiej i rodzinnej, która ma swoje źródło w miłości Boga.

Po takim przygotowaniu odbyło się tradycyjne dzielenie się opłatkiem. W atmosferze życzliwości i radości składaliśmy sobie życzenia. Z kolei po uroczystej kolacji „wigilijnej”, było wspólne kolędowanie, zabawa, a nawet tańce (w pierwszej parze s. Jadwiga). Tak rozpoczęty wieczór zakończyliśmy przed cudownym obrazem Matki Częstochowskiej na wspólnym Apelu, gdzie zanosiliśmy modlitwy w intencji Domowego Kościoła i całego Ruchu Światło-Życie. Przez cały ten czas przebywał z nami bp A. Szal, który udzielił wszystkim zgromadzonym w kaplicy jasnogórskiej pasterskiego błogosławieństwa.

Spotkanie opłatkowe było też okazją do przekazania pewnych informacji. Tak więc Para Krajowa dokonała podsumowania poprzedniego roku pracy. Podzielono się radością ze wzrostu liczby kręgów i rodzin uczestniczących w rekolekcjach. Ukazano też plany na dalszą część obecnego roku formacyjnego. Po serdecznych pożegnaniach rozjechaliśmy się do naszych domów.

Po raz pierwszy byłem na takim spotkaniu i na długo atmosfera pozostanie w mojej pamięci. Wielkie wrażenie wywarła na mnie życzliwość wszystkich, radość i jedność odpowiedzialnych za Ruch Światło-Życie oraz wspólnota jaką tworzymy w Domowym Kościele.

Bogu dziękuję za Domowego Kościoła i za dar spotkania z człowiekiem.

 

Tomasz Czyż

 

Więcej zdjęć: http://www.dk.oaza.pl/v7/galeria.php?skat=oplatek2008.zdj 

 

Powrót