Powrót

Zapraszamy na Randkę Małżeńską BIS!

 W czasach, gdy ciągle gdzieś gonimy i nie mamy zbyt wielu możliwości do spędzenia wspólnego wieczoru tylko we dwoje. Wyjścia do kina odeszły w niepamięć, nie mówiąc już o spacerze i spokojnej rozmowie, pojawia się ona: Randka Małżeńska.

 Akcja Randki Małżeńskiej po raz pierwszy w naszej diecezji zorganizowana została w listopadzie ubiegłego roku. W całej Polsce, jednego dnia o tej samej godzinie w kilkudziesięciu salach kinowych zebrało się niemal osiem tysięcy osób. W niedzielę, 25 marca br. odbędzie się kolejna jej edycja. Tym razem nawiązujemy do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Stąd wpisujemy się w szerszą akcję propagowania małżeństwa i rodziny pod hasłem  „Kibicuj rodzinie”.

- Ta nietypowa akcja jest skierowana do każdego małżeństwa -  niezależnie od stażu małżeńskiego i ilości wspólnie przeżytych radości i trosk - podkreśla  Ewelina Podlewska, koordynatorka projektu w naszym regionie.

Randka stanowi promocję spotkań małżeńskich w ramach Ruchu Światło-Życie oraz zachęcania małżeństw do zaangażowania się w działalność Domowego Kościoła. - Chcemy w atrakcyjnej formie pokazać wartość Dialogu Małżeńskiego. „Komunikacja w małżeństwie” ma być słowem kluczowym, które będzie zrozumiałe dla wszystkich - przekonują Beata i Tomasz Strużanowscy, para krajowa DK. Akcję wspiera także para diecezjalna DK z Radomia Anna i Marek Kwiatkowscy.

Na Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie, w lutym tego roku, w obecności biskupów, członków Episkopatu Polski, prezentowano tę nową formę ewangelizacji jako wpisanie się realizację planu założyciela Ruchu Światło -Życie ks. Franciszka Blachnickiego. „Ad Christum Redemptorem”. Celem tego planu jest dotarcie  z dobrą nowiną o Jezusie Chrystusie „Odkupicielu Człowieka” do wszystkich Polaków.

 - Spotkajcie się razem z nami w sali Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu w niedzielę, 25 marca kilka minut przed godz. 16. Obejrzymy razem świetny film "Fireproof – Ognioodporny". Zamiast szybko wracać do szarej rzeczywistości, pozostańmy jeszcze chwilę w atmosferze  filmu, zapachu kawy i wiosny w naszych sercach. Dajcie się ponieść naszej inicjatywie, popracujcie nad relacjami małżeńskimi i niech będzie to pierwsza z wielu Waszych Randek Małżeńskich - zachęca Ewelina.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy  rezerwować je na stronie www.kibicujrodzinie.pl.

Powrót