Powrót

Wakacyjny odpoczynek

Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. (Mk 6,31)

Francuskie słowo oznaczające rekolekcje (retraite) oznacza jednocześnie „odejście”, „zacisze”, „oddalenie”. Trzeba odejść od codziennego życia, codziennych kłopotów i trosk, aby poświęcić czas Bogu, spojrzeć w Jego świetle na swoje życie, osobiste, małżeńskie, rodzinne, ustawić to życie w Nim i według Niego. Rekolekcji nie wystarczy tylko wysłuchać, wziąć w nich udział, być na nich obecnym, ale trzeba je odprawić, tzn. nauki wysłuchane przemyśleć, przemodlić, przedyskutować, zastosować do siebie, wprowadzić w czyn. „Domowy Kościół. List do wspólnot rodzinnych”, nr 5

Już wkrótce rozpoczną się wakacyjne turnusy rekolekcyjne. Jezus zaprasza nas do tego, aby pozostać z Nim sam na sam i w towarzystwie innych Jego uczniów. My również potrzebujemy fizycznie oddalić się od naszej codzienności, miejsc pracy i zamieszkania dla odprężenia duchowego, wzmocnienia zdrowia psychicznego i fizycznego.

Rodziny DK za parę tygodni wyruszą na oazowy szlak po to, aby na nowo odświeżyć relację ze sobą nawzajem i z Chrystusem.

Pragniemy już teraz wchodzić w atmosferę tego szczególnego czasu , zachęcić i zaprosić rodziny na tegoroczne rekolekcje wakacyjne.

Ufamy, że czas spędzony w modlitwie podczas spotkań w małych grupach oraz na wyprawach otwartych oczu pozostanie na długo w pamięci i sercu. Życzymy by przyjaźnie tam zawiązane, szczególnie ta z Jezusem, ale także z innymi rodzinami, z kapłanami przetrwały całe życie.

Anna i Marek Kwiatkowscy – para diecezjalna DK

Mamy jeszcze miejsca na niektórych rekolekcjach zapoznajcie się z tą ofertą Czytaj>>>

Powrót