Powrót

„Miłość i służba nadaje sens naszemu życiu i czynią je pięknym”- Jan Paweł II

W dniu 16 października 2013 r. odbyły się obchody Jubileuszu 35-lecia powstania Kręgu Domowego Kościoła – Gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Krąg ten powstał w historycznym dniu wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża.

Utworzenie kręgu wiąże się z osobą śp. Ks. Adama Staniosa, który zaprosił kilka rodzin na „wczasy katolickie” w sierpniu 1978 roku. Jak się okazała były to 15 dniowe rekolekcje oazowe I stopnia w Zębie kolo Zakopanego. Na te rekolekcje wyjechało 5 rodzin,  w oparciu o które zawiązał się pierwszy krąg. Małżeństwa z tego kręgu w szczególny sposób przeżywały swoją formację w łączności z pontyfikatem Ojca Świętego Jana Pawła II. Każda kolejna rocznica wyboru Papieża była kolejną rocznicą powstania kręgu. Jak sami mówią: „To nas ciągle na nowo zobowiązuje do pracy nad sobą, do modlitwy za Kościół i Ojczyznę, do Nowej Ewangelizacji”.

Uroczysta Msza św. sprawowana w tym dniu była okazja do wdzięczności Bogu i ludziom za 35 lat trwania w Domowym Kościele. Na zakończenie Mszy św. rodziny z kręgów w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia otrzymały błogosławieństwo Papieża Franciszka.

Uroczystości zakończyła AGAPA, podczas której był czas na wspomnienia i wspólne świętowanie.

Galeria zdjęć>>>

Powrót