Powrót

Kibicuj Rodzinie  z Domowym Kościołem

Z okazji Dnia Ojca w Szydłowcu na stadionie „Szydłowianki”, odbył się festyn rodzinny i mecz pomiędzy Ojcami i synami a zespołem Księży pod hasłem „Kibicuj Rodzinie” . Celem imprezy była integracja rodzin, zwrócenie uwagi, na konieczność przywrócenia polskiej rodzinie właściwego miejsca w życiu społecznym i uświadomienie ojcom jak ważna jest ich rola w domowej drużynie.

Wcześniej, w samo południe, w intencji rodzin Domowego Kościoła z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, w szydłowieckiej farze koncelebrowana była Msza święta dziękczynna za 15 lat działania kręgów DK w Szydłowcu. Wspominano także , że jest to jednocześnie 40 rocznica powstania  całego dzieła Domowego Kościoła w kraju.

 Ks. dr Maciej Korczyński moderator DK naszej diecezji,  w swojej homilii podkreślał jak ważna jest odpowiedź każdego z nas na pytanie Jezusa „A wy za kogo Mnie uważacie?” . Jak ważna   jest  osobista relacja z Nim  kształtowana poprzez modlitwę i zaufanie do Niego w naszym życiu.

Po południu około 300 osób spotkało się na stadionie, aby kibicować piłkarzom - ojcom z DK  i  księżom, którym przewodził  ks. Krzysztof Bochniak.  Dla rozgrzewki na płycie boiska, tańce lednickie, poprowadził Przemek Duda z młodzieżą.

Mecz rozpoczął się kilkanaście minut po godz. 15. Ostatecznie po pełnej emocji i zacięcia rywalizacji ojcowie i synowie z wygrali z zespołem Księży 5:2. W przerwie meczu z koncertem wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta z Szydłowca. Po meczu boisko opanowały dzieci, to one przygotowały symboliczny puchar dla zwycięzców. Otrzymał go kapitan drużyny Ojców i Synów „Super tata” Dominik Pijarski.

Dzieci animowały i bawiły się wespół z nimi, panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu. Zabawy z chustą, z makijażem sportowym, konkursy i zabawy sprawiły, że w Szydłowcu dzieci się nie nudziły. Dodatkowa atrakcję sprawili strażacy, którzy ustawili pompowany strażacki namiot, a na koniec zaprezentowali prawdziwy wóz ratowniczo-gaśniczy. Mały plac zabaw dziecięcych utworzyli także pracownicy spółki Comes, producenta urządzeń na Place zabaw.

Dla wszystkich przygotowano pyszne domowe ciasta, kiełbaski z grilla i napoje chłodzące, bo pomimo deszczowego przedpołudnia, na stadionie Szydłowianki była serdeczna, i słoneczna atmosfera. Rodziny na festynie odwiedzili: proboszcz parafii św. Zygmunta ks. Kan. Adam Radzimirski, starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, który przekazał życzenia ojcom i rodzinom. Gościem imprezy był także proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu ks. Mirosław Kszczot, który w czasie, kiedy był wikariuszem parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, był moderatorem rodzin DK. Festyn był możliwy dzięki wielkiej gościnności władz szydłowieckiego klubu sportowego „Szydłowianka”. Festyn był bardzo udany i zgromadził rodziny oazowe i sympatyków z Szydłowca, Radomia, Skarżyska –Kamiennej, Stąporkowa i innych miejscowości Diecezji Radomskiej oraz wiele rodzin z Szydłowca, które mówiły, że takich rodzinnych imprez powinno być więcej.

Organizatorami pikniku rodzinnego był Domowy Kościół-Gałąź Rodzinna Ruchu Światło Życie  Diecezji Radomskiej   na czele z parą diec. DK  Anną i Markiem Kwiatkowskimi oraz  kręgi rodzin DK z Szydłowca, którymi przewodził ks. Andrzej Kania.

Marek  i Beata Sokołowscy DK 

Powrót