Powrót

Dziękczynna Eucharystia w 15 lecie Domowego Kościoła

W parafii św. Zygmunta 16 czerwca odprawiona była uroczysta msza święta w 15 lecie działania kręgów Domowego Kościoła w Szydłowcu. Pierwszy krąg zawiązał się, po kilkumiesięcznym przygotowaniu pod koniec stycznia 1998 roku. Rocznica była okazja do dziękczynienia Bogu, jak i do podjęcia z nowa energią, formacji i ewangelizacji. Dziękczynna Eucharystia, koncelebrowana przez moderatora diecezjalnego DK ks. Macieja Korczyńskiego i moderatora parafialnego ks. Andrzeja Kanię. Modlitwa wspólnoty parafialnej i gości, akt podjęcia drogi Domowego Kościoła przez młode małżeństwa.

Słowo Boże inspirujące do przemiany i kazanie ks. Macieja, ze słowami zachęty do pójścia za Chrystusem, do budowania wciąż relacji z naszym Panem i Zbawicielem. Procesja z darami. Wszystkie elementy mszy świętej, były dziękczynieniem za 15 lat budowania wspólnoty oazowej w naszej parafii. Za dar wzrastania osobistego, małżeńskiego i rodzinnego, w kręgach Domowego Kościoła.

Istotnym symbolem ruchu oazowego jest świeca. Świeca, to symbol Chrystusa, Światłości Świata. Świeca była niesiona w darach i zapalone przez parę diecezjalną Anię i Marka Kwiatkowskich, oraz Bożenę i Janusza Jemiołów, świece, otrzymały z rąk księdza moderatora A. Kani, małżeństwa i rodzinny, które po dwuletnim przygotowaniu zdecydowały się w pełni podjąć drogę Domowego Kościoła.

W darze ofiarnym rodziny przyniosły do ołtarza stułę ze znakami Domowego Kościoła, Ruchu Światło- Życie. Stuła to symbol władzy i godności urzędu kapłańskiego. Przez ten znak dziękowano za dar obecności kapłanów, w życiu rodzin. Posługę wobec rodzin DK w parafii św. Zygmunta pełnili: ks Mirosław Kęska, ks. Mirosław Kszczot, ks. Dariusz Szambor, ks. Marian Dybalski i od roku 2007 ks. mgr Andrzej Kania.

Para łącznikowa Beata i Marek Sokołowscy podziękowali kapłanom za modlitwę, parze diecezjalnej Ani i Markowi Kwiatkowskim, za włączenie się w jubileusz Ruchu DK w Szydłowcu i obecnej parze, filialnej, która przed 15 laty pilotowała powstanie pierwszego kręgu w Szydłowcu, Ewie i Tomkowi Czyż. Dziękczynienie w świątyni zakończono wspólną fotografią. Następnie świętowanie przeniosło się na stadion MKS „Szydłowianka”, gdzie dzięki samoorganizacji rodzin DK, wspaniale świętowano Dzień Ojca, rocznicę 15 lecia DK w Szydłowcu i 40 lecia DK w Polsce.

Bożena i Janusz Jemioł

Powrót