Powrót

W dniu 6 kwietnia 2013 r. Rejon Radom-Południe pod przewodnictwem księdza moderatora Łukasza Białasa spotkał się na Dniu Wspólnoty w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu na Glinicach.

Tematem przewodnim była wiara w kościół apostolski.
Pomimo zimowej pogody przybyło około 160 osób. Po zawiązaniu wspólnoty wysłuchaliśmy interesującej konferencji wygłoszonej przez księdza Daniela Glibowskiego. Następnie odbyły się spotkania w grupach, gdzie była okazja podzielenia się swoim doświadczeniem apostolstwa.

Namiot spotkania przygotował nas do duchowego przeżycia Mszy Świętej. Zarówno homilia jak i cały program dnia skłaniały nas do refleksji nad własną postawą chrześcijanina - apostoła. Nasze bycie chrześcijaninem spełnia się w służbie innym, ale także kształtuje się przez innych. Abyśmy byli zdolni przyjmować oraz służyć konieczna jest modlitwa o głęboką wiarę. Chrystus oczekuje od nas wierności w rzeczach małych, codziennych. Doświadczenie wspólnoty pokoleń było duchowym umocnieniem. Wymiana spojrzeń, uśmiech czy proste słowo dawały się odczuć, jako wyrazy miłości i wzajemnej życzliwości.

Młodzież oazowa pod kierunkiem księdza Dariusza Szlachcica zadbała o muzyczną oprawę tego dnia. Znane oazowe piosenki zaśpiewane z gestami nie tylko nas ożywiały, ale też działały rozgrzewająco :)

Agapa odbyła się na plebanii, gdzie gościnna miejscowa wspólnota przygotowała, co nie było bez znaczenia, wyśmienity ciepły poczęstunek. Modlitwę na rozesłanie poprowadził proboszcz parafii ks. Roman Adamczyk. Po odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia ucałowaliśmy relikwie błogosławionego Jana Pawła II oraz zostaliśmy nimi pobłogosławieni.

Dzień Wspólnoty jest zawsze dla nas radosnym dniem, w którym możemy doznawać bliskości Boga poprzez obecność drugiego człowieka.

Jola Pietras

Powrót