Powrót

Szczęść Boże!

W dniach od 29.06 - 15.07, przeżywamy Oazę III st. w Polanicy Zdrój, w Klasztorze u Ojców Sercanów na Sokołówce. Okolica jest bardzo piękna i są tu przepiękne krajobrazy.

W oazie uczestniczy ogółem 47 osób, w tym 12 małżeństw, 17 dzieci w wieku od 2 do16 lat, posługujące w ramach diakoni wychowawczej Marta, Martyna i Justyna. Animatorką muzyczną jest Kasia Hebda. Są też z nami diakon Jakub Gorczyca i nasz moderator ksiądz Maciej Korczyński. Oprócz uczestników z diecezji radomskiej naszym bogactwem jest również uczestnictwo rodzin z archidiecezji  krakowskiej, diecezji warszawsko - praskiej, łódzkiej, wrocławskiej, legnickiej.

Wśród pięknych krajobrazów polskich gór, budujemy braterską wspólnotę w Chrystusie i Duchu Św. tworząc tym samym w małej grupie uczestników rekolekcji - żywy Kościół. Odkrywamy i przeżywamy tajemnicę Kościoła poprzez codzienną modlitwę: czytąń, jutrznię, eucharystię, rozmowy ewangeliczne w małej grupie, spotkania z żywym Kościołem, modlitwę wieczorną apelową zakończoną dziesiątkiem różańca św. odmawianym przez nasze pociechy.

W ramach statio pielgrzymujemy do niezwykłych, okolicznych świątyń; kościołów i sanktuariów, będących głównym znakiem dnia, nawiązując do statio w Rzymie. Napełnieni dotychczasowymi przeżyciami z pierwszych dni rekolekcji oazowych. pozdrawiamy z przepięknej Polanicy Zdrój cały Ruch Światło - Życie.

 

Uczestnicy i animatorzy
Ewa i Marian Krzemińscy oraz Ania i Wojtek Kowalscy
Z Panem Bogiem

Powrót