Powrót na stronę główną

Wyjątkowy mecz: Ojcowie&Synowie vs. Księża
– już 21 czerwca na Radomiaku!

 Tuż przed tegorocznym Dniem Ojca, w niedzielę, 21 czerwca, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Struga 63 w Radomiu, dojdzie do wyjątkowego pojedynku, w którym drużyna Ojców&Synów zmierzy się z reprezentacją Księży Diecezji Radomskiej.

 Spotkanie rozegrane zostanie już po raz czwarty. W tym roku, za organizację wydarzenia odpowiadają Fundacja Światło-Życie, Ośrodek w Radomiu we współpracy ze Stowarzyszeniem Gramy Razem. Mecz odbędzie się w ramach akcji „Kibicuj Rodzinie”.

 Nasza inicjatywa ma na celu integrację wielu środowisk. Są wśród nich m.in. przedstawiciele Ruchu Światło-Życie z terenu diecezji, oaz dziecięcych, młodzieżowych oraz związanych z rodzinnym ruchem, tzw. Domowego Kościoła.

 W ramach imprezy obok wspomnianego meczu, którego początek został zaplanowany na godz. 15, przewidziany został piknik rodzinny. Zabawy sportowe, zajęcia z kolorową chustą Klanzy, malowanie twarzy czy gry proekologiczne to tylko wybrane atrakcje dla najmłodszych uczestników. Za ich przygotowanie odpowiadać będą specjalizujący się w organizacji podobnego typu imprez animatorzy związani z Ruchem Światło-Życie.

 Piknik odbywa się w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Wodociągami Miejskimi w Radomiu Sp. z o.o. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Odrynariusz Diecezji Radomskiej, Biskup Henryk Tomasik, Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik oraz Senator RP, Wojciech Skurkiewicz.

Patronami medialnymi wydarzenia są Radio Plus Radom, Gość Niedzielny, RadomNews.pl - Radomski Portal Informacyjny, Portal Diecezji Radomskiej diecezja.radom.pl oraz RadomSport.pl – Radomski Lider Informacji Sportowych.

 W ubiegłych latach uczestnicy pikniku gościli w Szydłowcu i Jedlni-Letnisko. Po raz pierwszy zagrają w Radomiu! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć...

  Highslide JS

 

Powrót na stronę główną