Powrót

Czuwanie modlitewne w Petrykozach

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbyło się czuwanie modlitewne w parafii Petrykozy. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem był Domowy Kościół Rejonu Opoczno. Czuwanie rozpoczęło się o godz. 19:30 przywitaniem wszystkich obecnych przez Proboszcza parafii pw. Św. Doroty w Petrykozach ks. Waldemara Gulę. Na czuwanie przybyli księża, siostry zakonne, rodziny DK rejonu Opoczno z kilku dekanatów, młodzież oazowa Ruchu Światło-Życie, rycerze Kolumba oraz wierni spoza parafii i parafianie. Po powitaniu rozpoczęła się liturgia darów Ducha Św., którą poprowadził moderator Ruchu Światło-Życie Rejonu Opoczno ks. Łukasz Białas. Następnie odbyła się po raz pierwszy w parafii Petrykozy Droga Światła inspirowana niedawno publikowanym tekstem ks. Jaklewicza w Gościu Niedzielnym oraz wykorzystująca znajdujące się tam rozważania. Przewodniczył jej ks. Paweł Kaszuba. Droga Światła zakończyła się poprowadzonym uroczyście przez ks. Proboszcza odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w 1050 rocznicę Chrztu Polski. Najważniejszą częścią czuwania była uroczysta Msza Św.. sprawowana w późnych godzinach wieczornych, podczas której homilię wygłosił nasz gość specjalny ks. Przemysław Wójcik. Po zakończeniu Eucharystii ks. Piotr Skowroński poprowadził modlitwy o wylanie darów Ducha Św., po których każdy z obecnych został indywidualnie pobłogosławiony przez nałożenie rąk przez kapłanów. Podczas wszystkich części naszego czuwania piękną muzyką i śpiewem asystował młodzieżowy zespół Filios Dei. Muzycy stworzyli odpowiedni klimat do modlitwy, uświetniając charakter czuwania.

Podziękowania dla wszystkich, którzy byli obecni, którzy stworzyli piękną „wieczernikową” wspólnotę, której jedność była namacalna. I specjalne podziękowania dla kręgu DK z parafii Petrykozy za koordynację przygotowań.

Chciałoby się powiedzieć, że już teraz zapraszamy za rok ale … raczej bądźmy wszyscy ciągle otwarci na działanie Ducha Św., bo Jezus powiedział "Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha (J 3,8).

Szczęść Boże!”

Agnieszka i Paweł Kowalczyk

Krąg DK przy parafii Św. Doroty w Petrykozach

Rejon Opoczno

A tu link do zdjęć: https://www.dropbox.com/l/sh/ptIzqWgoE4mUOwaGFLsLiq

 

Powrót