Powrót

DK zjechał do Jedlni

Tu możesz obejrzeć galerię zdjęć ze spotkania>>>

Zawsze nas urzeka powakacyjny dzień wspólnoty. To taki Wieczernik wypełniony obecnością Ducha Świętego. Dzień przepełniony nieopisaną wprost miłością i radością. Tyle ciepła i serdeczności doznajemy zawsze spotykając przyjaciół, z którymi los nas zetknął podczas przeróżnych rekolekcji. Często nie widzimy się z nimi całe lata, ale doświadczenie ich obecności do głębi porusza nasze serce. To jakby kawałek nieba na ziemi…

Na spotkanie Domowego Kościoła do Jedlni Letnisko, zjechało się dużo rodzin. Radość była tym większa, że ogromna część z nich uczestniczyła w tegorocznych oazach piętnastodniowych oraz ORAR-ach. Świadectwa, którymi się dzielili ze wspólnotą,  były dowodem doświadczenia głębokich przeżyć duchowych, a często i gruntownej przemiany serca. Małżeństwa odnajdywały nie tylko drogę do Boga, ale także do siebie nawzajem, gdyż Pan uzdrawiał relacje między nimi. Wspaniale było patrzeć na odrodzoną miłość małżonków, która była jednym z owoców rekolekcji.

Prezentacja oaz miała w tym roku skróconą wersję. Ramy czasowe pozwoliły jedynie na dokonanie statystyki danego turnusu oraz świadectwa. Po tej części ks. Grzegorz Lipiec, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie, wprowadził wszystkich w temat roku, czyli co powinno znaczyć dla nas hasło „Słuchać Pana”.

Podczas Eucharystii sprawowanej przez Ks. Bp Stefana Siczka, nastąpiło uroczyste przekazanie posługi moderatorskiej nowej Parze Diecezjalnej – Ani i Markowi Kwiatkowskim. Dotychczasowa para Ewa i Tomek Czyżowie zostali powołani do posługi Pary Filialnej w Filii Lubelskiej.

Powakacyjne spotkania DK w Jedlni Letnisko powoli wchodzą do oazowego kalendarza i wygląda na to, że zagoszczą tu na stałe. Nie mała w tym zasługa ks. Proboszcza Andrzeja Margasa, który jak zawsze serce oddaje dla Ruchu.

 Monika i Jarek Kołodziejczykowie

Powrót