Powrót

                Domowy Kościół w tempie marszowym!

 Już minął  VII Światowy Kongres Rodzin w Mediolanie, którego Hasłem było "Rodzina, Praca, Świętowanie".

Rozjechali się też jego uczestnicy, powróciła również delegacja Domowego Kościoła złożona z Beaty i Tomka  Strużanowskich, ks. Marka Borowskiego  SAC i  Elżbiety Kozyry.  Para krajowa podzieliła się również z nami  swoimi wrażeniami z Kongresu.

„ Trudno opisać moc przeżyć, których tu doświadczyliśmy. W uczestnikach spotkania zobaczyliśmy piękno i bogactwo Kościoła Powszechnego. Odbyliśmy wiele niezwykle ciekawych rozmów, usłyszeliśmy wiele ważkich treści, to i owo nas zainspirowało. Przede wszystkim jednak - na nowo doceniliśmy piękno formacji w Domowym Kościele...” 
(więcej:
http://dk.oaza.pl/v7/aktualnosci.php?seria=&numer=1331&typ=W)

Rodziny Diecezji Radomskiej w łączności z Papieżem Benedyktem XVI oraz rodzinami zgromadzonymi w Mediolanie celebrowały, to  ogólnoświatowe wydarzenie jakim był Kongres Rodzin.

Swój współudział zaznaczył Domowy Kościół naszej diecezji zwłaszcza podczas niedzielnej (3 czerwca) Eucharystii w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela podejmując modlitwę i posługi podczas   Mszy  Św. sprawowanej w intencji rodzin naszej diecezji, której przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik.

W homilii ks. biskup nawiązał do przypadającego Święta Trójcy Przenajświętszej  i wskazał  na wspaniały wzór dla chrześcijańskiej rodziny jakim jest Komunia Osób Bożych, jak również Święta Rodzina.

Chrześcijańska rodzina powinna z miłością przyjąć każde nowe życie. Swoje szczęście  budować na wierności i ufności Bogu i Jego nakazom. W realizowaniu swojej świętości ma być  otwarta  i misyjna na służbę dla  Kościoła i społeczeństwa.

Na koniec Mszy Św. ks.  Piotr Walkiewicz odczytał list z pozdrowieniami i zapewnieniem    o modlitwie Benedykta XVI dla uczestników wszystkich marszów dla życia i rodziny w kraju  i zaprosił zebranych do przejścia ulicami Rwańską i Żeromskiego  na Plac Corazziego. . Przemarsz a następnie przeżyty festyn w radosnej atmosferze był okazją do zamanifestowania  dla jego uczestników, reprezentowanych przez wielu Radomian, swojego przywiązania do tradycyjnych wartości  rodzinnych i chrześcijańskich.

Domowy Kościół też maszerował przekonany, że właśnie rodzina jest receptą na kryzys.

I my tam byliśmy! 

Ania i Marek Kwiatkowscy-para diec. DK

Powrót